سيمان ,بازار ,توليد ,افزود ,تقاضا ,کارخانه‌هاي ,صنعت سيمان ,هيات مديره ,توليد سيمان ,کارخانه‌هاي جديد ,صدور مجوز

پايگاه خبري معدن نيوز- عضو هيات مديره خانه صنعت، معدن و تجارت ايران گفت: درحال‌حاضر توليد سيمان در ايران بيش از نياز داخل است و از آنجايي که بازار صادراتي ايران براي سيمان محدود به عراق بوده با تغيير قوانين واردات اين کشور ميزان دپوي اين محصول در کارخانه‌ها افزايش يافته و صدور مجوزهاي جديد براي احداث کارخانه را غير اقتصادي کرده است.


به گزارش پايگاه خبري معدن نيوز، آرمان خالقي با اشاره به اينکه ايران در توليد سيمان به سطح خوبي دست يافته است، اظهار کرد: در جلسه‌اي که هفته گذشته با هيات مديره انجمن کارفرمايان صنعت سيمان داشتيم از محدود بودن بازارهاي بين‌المللي براي صادرات سيمان سخن گفته شد عاملي که مي‌تواند چالشي براي ادامه فعاليت توليدکننده‌هاي کوچک باشد.
او با بيان اينکه درحال‌حاضر کارخانه‌هاي براي توليد سيمان در حال ساخت هستند، افزود: به طور قطع در چند سال گذشته مجوزهايي براي ايجاد کارخانه‌هاي جديد صادر شده که به زودي وارد چرخه توليد خواهند شد اما در شرايط کنوني صدور مجوز براي کلنگ زني کارخانه‌هاي جديد منطقي و اقتصادي نيست زيرا نه تنها آينده آن واحد توليدي با چالش‌هايي همراه خواهد بود اما به دليل عرضه بيش از حد به بازار آسيب‌هايي را به ديگر شرکت‌هاي توليدکننده نيز وارد شود.
خالقي با نگاهي به عواملي که در بازار صنعت سيمان تاثير‌گذار است، افزود: تقاضا براي سيمان با ساخت‌وساز و اجراي طرح‌هاي عمراني ارتباط تنگاتنگي دارد. حال از آنجايي که بازار مسکن ايران با رکود عميقي همراه شده است نه تنها صنعت سيمان بلکه ساير مصالح ساختماني نيز با مشکلات تقاضا همراه شده‌اند.
اين عضو هيات مديره خانه صنعت، معدن و تجارت افزود: هم‌اکنون نه تنها بازار داخلي بلکه بازار خارجي نيز با کاهش تقاضا روبه‌روست و اين محدوديت رقابت بين توليدکننده‌هاي مصالح ساختماني را سخت تر مي‌ کند.

 

http://madannews.ir/?code=18186

منبع اصلی مطلب : تولید ملی ـ افتخار ملی
برچسب ها : سيمان ,بازار ,توليد ,افزود ,تقاضا ,کارخانه‌هاي ,صنعت سيمان ,هيات مديره ,توليد سيمان ,کارخانه‌هاي جديد ,صدور مجوز
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

آینا گروه : صدور مجوز کارخانه سيمان در بازار راکد آسيب زاست - معدن نیوز 95/8/19